moso bambuko terasinės lentos bambuko grindys

Pristatę rinkai Bamboo X-treme®, MOSO® nustatė bambuko terasinių lentų standartą. Paaiškėjo, kad Bamboo X-treme® tarnauja geriau nei bet kuri kita bambukinė terasa. Praėjus dešimčiai metų nuo jų įvedimo ir sumontavus milijonus kvadratinių metrų visame pasaulyje, MOSO® nusprendė pratęsti garantiją nuo 10 metų iki 25 metų. Tuo tarpu gamykloje buvo kuriamos naujos technikos, ieškant galimybių asortimento praplėtimui. 2021 metais buvo pristatytos Bamboo N-durance® Decking terasinės lentos.

MOSO® Bamboo N-durance® terasinės lentos – Nuotraukos šaltinis: MOSO® – Dizainas ir nuotrauka: Autotrophe Paysage

MOSO® Bamboo X-treme®

Nuotraukos šaltinis:MOSO®

Žiūrėti produktą

Ką pasirinkti: Bamboo X-treme® ar Bamboo N-durance® terasines lentas?

Dažniausiai Bamboo X-treme® arba Bamboo N-durance® terasinės lentos pasirenkamos todėl, kad jos puikiai atrodo ir laikui bėgant išlieka gražios, o kartu atitinka aukščiausius patvarumo ir tvarumo reikalavimus. Remdamiesi pagrindiniais privalumais, norėtume paaiškinti Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance® panašumus ir nedidelius skirtumus:

Bambuko terasinės lentos yra aplinkai draugiška alternatyva dėl spartaus bambuko augimo/atsinaujinimo ir CO2 saugojimo savo stiebuose, tačiau lentų gamyba turi skirtumų:

  • Abi bambuko terasinės lentos yra itin kietos ir patvarios.
  • Bambuko terasinių lentų kolekcijos skiriasi išvaizda.
  • Bamboo X-treme® terasą reikia valyti, bet beveik nereikia priežiūros, o Bamboo N-durance® terasai kasmet reikia šiek tiek priežiūros.
  • Bamboo X-treme® pateikiamas platesnis gaminių asortimentas, kuris suteikia daugiau dizaino galimybių su įvairiais lentų profiliais.

Bambuko terasinės lentos yra eko-draugiška alternatyva.

Dėl nepaprastai greito bambuko augimo ir to, kad jo stiebus galima nuimti jau po 4–5 metų, bambukas yra aplinkai draugiška alternatyva kitoms medžiagoms. MOSO tinklaraštyje apie bambuko terasinių lentų gyvavimo ciklą aptariama, kas daro bambuko terasines lentas eko-draugiškas. Daugiau skaitykite: How environmentally friendly are bamboo decking boards?

Tačiau yra skirtumas tarp Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance®:

  • Thermo-Density® apdorojimas padaro Bamboo X-treme®  medžiagą labai stabilią. Šio apdorojimo metu iš bambuko pašalinamas cukrus, todėl medžiaga tampa nejautri puvimui ir paviršiaus grybeliams. Bamboo X-treme® medžiagą sudaro apie 90 % bambuko ir 10 % klijų. Augimo metu bambukas sugeria ir sukaupia daugiau CO2 nei išskiriama CO2 gaminant ir transportuojant Bamboo X-treme® produktus.
  • Bamboo N-durance® apdorojimas Outdoor-Density® metodu, turi skirtingą bambuko juostelių paruošimo ir presavimo būdą, tačiau užtikrina tokį patį medžiagos stabilumą. Fungicidas, kaip ir visose išorės apdailose, neleidžia vystytis paviršiaus grybeliams, tačiau jį reikia periodiškai pakartotinai naudoti ir yra mažiau ekologiškas nei Bamboo X-treme® terminis modifikavimas. Be to, Bamboo N-durance® medžiagą sudaro maždaug 83 % bambuko ir 17 % klijų, o tai taip pat yra mažiau ekologiška nei Bamboo X-treme®. Nors Bamboo N-durance® yra mažiau ekologiškas produktas, nei  kaip Bamboo X-treme®, jis vis tiek laikomas greitai atsinaujinančia ir tvaria alternatyva kitoms statybinėms / apdailos medžiagoms.

MOSO® Bamboo N-durance®

Nuotraukos šaltinis: MOS®
Nuotrauka: Pedro Machado

Žiūrėti produktą

MOSO® Bamboo X-treme®

Nuotraukos šaltinis:MOSO®
Nuotrauka: Gianluca Ricci

Žiūrėti produktą

MOSO® Bamboo N-durance®

Dizainas: Brenac & Gonzalez et Associés

MOSO partenriai: Henry Timber

Rangovas: SMAC Occia 

Lokacija: Montpellier, France

Terasinės lentos: Bamboo N-durance® Decking

4000 m²

Žiūrėti produktą

MOSO® Bamboo X-treme®

Nuotraukos šaltinis:MOSO®

Žiūrėti produktą

Bambuko terasos lentos yra labai kietos ir patvarios

Moso bambukas, perdirbus žaliavą į terasos lentą, yra ypač kietas. Didelis tankis: 1150 kg/m³ Bamboo X-treme® ir 1200 kg/m³ Bamboo N-durance®, užtikrina itin tankią ir sunkią, taigi patvarią ir tvirtą terasos lentą, o tai reiškia, kad MOSO® terasos lentos gaminamos taip, kad tarnautų visą gyvenimą. Su 25 metų garantija ir atlikus išsamius bandymus, įrodančius 1 patvarumo klasę (pagal EN350 / CEN/TS 15083-2) ir 4 naudojimo klasę (pagal EN335), MOSO® demonstruoja terasos lentų patvarumą. Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance® ilgaamžiškumas yra vienodai aukštas, atsižvelgiant į priežiūros instrukcijas.

Aukštos kokybės, prabangi ir graži išvaizda

Nors iš pradžių Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance® terasinės lentos atrodo labai skirtingai, jos abi pasižymi aukštos kokybės ir gražia išvaizda, o tai dažnai yra pagrindinė priežastis rinktis bambuko terasines lentas.

Dėl kaitinimo modifikacijos Bamboo X-treme®  terasinės lentos yra labai tamsios, o Bamboo N-durance® be šio apdorojimo yra šviesesnės ir atrodo labiau kaip kietmedis. Bamboo X-treme® greitai paveikiamas oro sąlygų ir tampa visiškai pilkos, nebent bus periodiškai peralyvuojamos. Bamboo N-durance® dažniausiai išblunka ir atgauna šiltai rudą spalvą po apdorojimo alyva. Nuotraukoje pavaizduota (kairėje Bamboo X-treme®, dešinėje Bamboo N-durance®), kaip atrodo produktai, asmeninis skonis visiškai nulemia, kuriam produktui teikiama pirmenybė.

MOSO®

Žiūrėti produktą

Bambuko terasinės lentos reikalauja palyginti nedaug priežiūros

Bambuko terasa puikiai atrodo ilgus metus, jei terasos lentos išlieka lygios ir tiesios, yra lengva valyti ir išlaikyti natūralią išvaizdą. Tai galioja ir Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance®. Be priežiūros Bamboo X-treme® visiškai papilkės ir taps šiek tiek šiurkščios, tačiau graži natūrali išvaizda išlieka. Reikėtų pažymėti, kad Bamboo N-durance® reikalauja daugiau priežiūros.

Bamboo N-durance® išbluks ir be pakankamo valymo ir priežiūros (periodiškai peralyvuojant) taps šiek tiek šiurkščios ir ant paviršiaus gali atsirasti grybelių (fungi). Kasmet tepant Bamboo N-durance® aliejumi, terasa išlieka graži, tačiau tai reikalauja šiek tiek daugiau darbo nei Bamboo X-treme®.

Bambuko terasinės lentos yra labai stabilios, todėl yra daug dizaino galimybių

Bambuko terasos lentos yra nepaprastai stabilios. Skirtingai nuo beveik visų kietmedžių ir daugelio alternatyvių medžiagų, tokių kaip WPC, lentos išlieka plokščios ir tiesios, o dėl temperatūros ir drėgmės svyravimų susitraukimas ir išsiplėtimas yra labai ribotas. Didelis stabilumo privalumas yra tas, kad su MOSO® Bamboo terasinėmis lentomis galima išpildyti praktiškai visas terasos konstrukcijas ir lentos išliks savo vietoje daugelį metų.  Šis stabilumas pasiekiamas naudojant plataus masto gamybos procesus, kurių metu bambuko stiebai perdirbami į lentas, o Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance® stabilumas yra toks pat aukštas. Tačiau platesnėje Bamboo X-treme® asortimente yra daug daugiau skirtingų lentų profilių, suteikiančių daugiau unikalaus ir žaismingo dizaino galimybių.

MOSO®

Žiūrėti produktą

Kokie yra pagrindiniai Bamboo X-treme® ir Bamboo N-durance® skirtumai?

Kaip jau buvo paaiškinta anksčiau, skirtumai tarp gaminių atsiranda gamybos proceso metu. Apibendrinant galima pasakyti, kad Bamboo X-treme® naudojamas bambukas gamybos metu kaitinamas aukštesnėje temperatūroje nei Bamboo N-durance®. Tai lemia skirtingą terasos lentų spalvą ir atsparumą grybeliams. Po pagaminimo Bamboo X-treme® nereikia padengti fungicidu paviršiaus, tuo tarpu Bamboo N-durance® gamykloje padengiamas sluoksnis, kurį sumontavus reikia periodiškai pakartotinai užtepti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.