GAMINIŲ, PAGAMINTŲ IŠ MDF PLOKŠTĖS EKSPLOATACIJOS IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS
Bendros laminuotų MDF gaminių naudojimo taisyklės:
- Gaminiai turi būti sandėliuojami / laikomi prieš montavimą, montavimo metu ir sumontavus sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo +15 iki 25°C, santykinis oro drėgnumas: 45 ÷ 60%). Svarbu, kad gaminių ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų, nes laminuoti MDF (medžio dulkių plokštės) gaminiai reaguoja į aukštos temperatūros poveikį ir drėgmę. Tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti gaminiui arba jo detalių vientisumui, deformuotis.
- Gaminiai turi būti montuojami vėdinamose patalpose. Negali būti montuojami/glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių. Prieš gaminių montavimą turi būti įvertintas patalpos santykinis oro drėgnumas, kuris turi būti 45 ÷ 60% ribose.
- Gaminius būtina saugoti nuo drėgmės. Patekus vandeniui, nedelsiant nuvalyti sausu gerai sugeriančiu medžiagos gabalėliu. MDF gaminių detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuotis gaminys ar/ir atsiklijuoti briaunos.
- Gaminius būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti šiukščių valymo priemonių ir aštrių daiktų jų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
- Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
- Jei nešvarumus sunku išvalyti, naudokite specialius valiklius, kurie ne tik valo, bet gali ir apsaugoti. Visada atidžiai perskaitykite valymo priemonės instrukcija ir ja vadovaukitės.
- Gaminius būtina naudoti pagal paskirtį, kad būtų išvengta gaminio pažeidimo ir deformacijos.
LAMINUOTŲ MDF GAMINIŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS
- Laminuotus MDF gaminius (tašeliai, ažūrinės lamelių pertvaros, frezuotos plokštes, mini lamelių plokštės, suformuoti tašelių apdailos skydai) itin neigiamai veikia didelė drėgmė ar tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos MDF plokštės gaminius, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas patekęs vanduo gali “išpūsti”, deformuoti gaminį.
- Laminuoti MDF plokštės gaminiai yra degūs, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Gaminių nemontuokite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis gaminys ar būti pažeista gaminio apdaila.
- Laminuotos apdailos plokštės, tašelių apdailos plokštės negali būti montuojamos (klijuojamos, sukamos ar kt.) prie drėgnų, pilnai neišdžiuvusių sienų. Drėgmė sienose gali paveikti gaminį, jos gali deformuotis, atsiklijuoti nuo sienos.
- Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų gaminio vietų, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su gaminio vietomis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos gaminių elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis.
- Gaminių negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti gaminio vientisumą.
- Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo paliks baltas dėmes ant gaminio. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
- Pagrindinė laminuotų gaminių priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
- Laminuotų (faneruotų) gaminių tokių kaip tašeliai, ažūrinės lamelių pertvaros, frezuotos MDF plokštės, mini lamelių plokštės, paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai – faneruotė išblunka, gali sutrūkti. Dėl šių priežasčių faneruotus gaminius derėtų montuoti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia gaminio drėgmės pusiausvyrai.
- Jei jūsų gaminiai laminuoti ne sintetine medžiaga, o natūraliu ąžuolo lukštu, tokie niuansai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvieno tašelio ar plokštės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas yra medinių gaminių išskirtinumas, būtent tai ir pabrėžia natūralų medinių gaminių grožį.
- Didžiausi natūralaus ąžuolo faneruotės gaminių kenkėjai yra didelis karštis, didelis šaltis, saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai. Labai svarbu jiems parinkti tinkamą vietą, kad nebūtų šalia šilumos šaltinio ar lango. Nuo šilumos šaltinio (radiatoriaus, orlaidžio, židinio, grindinio šildymo) sklindanti šiluma, tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti gaminiams, gali pradėti keisti spalvą.
- Ąžuolo faneruotė – natūralus gamtos produktas su laiku, kad ir kokia apdaila būtų padengtas, turi savybę keisti savo spalvą. Medienos spalva nebūna vieno atspalvio ar rašto, kiekvienas medis skirtingas, auga skirtingomis sąlygomis.
- Šildymo sezono metu gaminiai pagaminti iš MDF plokštės gali perdžiūti todėl patariama drėkinti patalpų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 40%, atsiranda rizika, kad gaminys deformuosis. Taip nutinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos. Stebėkite oro drėgnumą namuose, kad būtų kuo mažesni svyravimai.
- Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, MDF gaminiai iš aplinkos pritraukia drėgmės, išsiplečia.
- Nelaikykite laminuotų gaminių tiesioginėje saulės šviesoje. Paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai, gaminys blunka.
- Nešvarumus nuvalykite iš karto. Geriau valykite naudodami gerai sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti paviršių.