Visi, kurie svarsto ar verta rinktis tašelių skydų ar frezuotų plokščių apdailą namuose ar biure, kviečiame skaityti žurnale  “Namas ir aš” puikų straipsnį “Estetiška priedanga”:

Estetiška skydų priedanga

Medinių sienų skydų istorija siekia senovės Graikiją ir Romą. Per šimtmečius keitę savo funkciją, išvaizdą, gaminimo technologiją ir populiarumo laiptelį, sienų skydai šiandien mėgaujasi žodžio „madinga“ draugija. Apie medinių sienų dekoracijų atgimimą ir pritaikymą moderniame interjere pasakoja architektė ir interjero dizainerė Aya Voišnis ir interjero dizainerė Raminta Vitkūnė (studija „Very good architecture company“). Sienų skydai – technologija, atkeliavusi iš senovės graikų ir romėnų laikų, kai skydais ir plokštėmis buvo atskiriama kambario vidaus apdaila nuo akmeninių mūro sienų, o skydai tuometinėje architektūroje buvo naudojami kaip papildoma šilumos izoliacija. Istoriškai šis apdailos tipas kito – gryną funkciją pakeitė ir papildė estetinė jo įtaka namų interjerui – gotikos, vėliau Viktorijos epochoje sienų skydai įgauna dekoratyvumo, jie naudojami tiek sienų, tiek lubų apdailai. Tokie skydai įprastai gaminti iš natūralaus medžio masyvo, jų gamyba reikalavo aukštos kvalifikacijos amatininkų darbo jėgos, todėl tai dažniausiai buvo tik pasiturinčiųjų sluoksnių būstų interjero apdailos elementas.

Į šiuolaikinį interjerą sugrįžusi sienų skydų apdaila dėl modernių technologijų ir pigesnių žaliavų tampa prieinama vis platesnei žmonių grupei. Medžio masyvas keičiamas tokiomis medžiagomis kaip MDF plokštė (vidutinio tankio medienos plaušų plokštė), faneruojama įvairiais natūraliais lukštais ar laminatu (melanino dervoje įmirkytu popieriumi) arba dažoma bet kuria pasirinkta spalva. Taip pat 3D plokštėmis – didelio tankio poliuretano gaminiais – ar mediniais masyvo, termomedienos tašeliais.

Paslepia arba paryškina

Platus žaliavos pasirinkimas pateikia ypač plačias vizualines apdailos išraiškas ir galimybes. Ši apdaila leidžia kurti vientisas, nesuskaidytas interjero plokštumas – paslėpti įėjimus į kambarius, sujungti baldinę įrangą kartu su sienų apdaila – bendrojoje erdvėje subtiliai integruoti ir niveliuoti virtuvės zoną ar hole nepastebimai įkomponuoti korpusinę prieškambario spintą. Šios vizualinės tvarkos ir minimalizmo sukūrimas gyvenamojoje erdvėje dažnai labai tinkamas sprendimas, prisidedantis prie bendros gyvenamosios erdvės tvarkos, harmonijos ir kompozicijos. Sienų skydų apdaila galima išryškinti patalpos savybes – paryškinti jos aukštį ar vizualiai erdvę paaukštinti, pabrėžti ir išskirti vietas, kurias norime parodyti, ir paslėpti tas, kurių akcentuoti nesinori.

Skaitykite daugiau: www.namasiras.lt

ŽIŪRĖTI PREKES

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.